Červenec 2011

Reklama všude kam se podíváme

31. července 2011 v 12:00 | Selene |  • Téma týdne
Nevím jak vám ale mě až děsí jak se za posledních pár let reklama rozmohla tak že na ní narážíme všude.
A to nejenom na internetu ale i v novinách, časopisech, a ve městech. Nedávno sem byla v praze a přeze všechny reklamy skoro nebyly vidět budovy.
A celkem sem se zděsila když sem si chtěla udělat výlet do dětství a chtěla sem se online kouknout na gumídky , což je děcká pohádka, a vedle přehrávače běžela reklama na dámské erotické pomůcky kde problikávala spousta fotek u kterých sem se i já občas zarážela se slovy "k čemu tohle sakra má bejt" a z druhé strany nabídka pro pány na zvětšování údu. Tak nevim ale v kombinaci s kreslenou pohádkou to vypadalo opravdu zajímavě.

A teď je dokonce možné nechat si na čelo vytetovat reklamu a dostat za to 200 tisíc korun.
Tohle je už podle mě opravdu na hlavu...
Co myslíte vy...?

Štír (23.10. - 22.11.)

30. července 2011 v 16:30 | Selene |  Znamení zvěrokruhu (charakteristika)

Pevné vodní znamení pod vlivem ohnivého Marsu, což ukazuje na boj mezi těmito dvěmi živly. Štír je znamením, kde city musí projít zkouškou ohně, kde jsou očištěny, teprve pak mají skutečnou a trvalou cenu. Štír vychází ze zásady, že vědění je moc a že chceme-li nasbírat mnoho poznatků, nesmíme se obávat složitostí. Nejvíce jej přitahují věci, které každý nezná, které jsou většinou skryty, ale které mohou mít velký význam pro toho, kdo dovede tohoto poznání využít. Z toho plyne, že Štír se dobře vyzná "v tlačenici" a v praktickém životě. Vždy ví na koho se obrátit ať už s finanční či jinou pomocí. Rád však také vystupuje jako pokušitel a svůdce a zkouší druhé, k nimž, jestliže obstojí, se stává úslužným a ochotným, a vůči člověku, který je mravně silnější než on, co nejzdvořilejším. Toho pak nezklame a je na něj spolehnutí. Oproti tomu, k podřízeným se může chovat povýšeně anebo si to alespoň myslet, ale většinou na sobě nedá nic znát, umí totiž skvěle skrývat své pocity. Paradoxně tak u něj může vzniknout pocit, že jej okolí nechápe, což je díky jeho skvělému "maskování". Lidé ve znamení Štíra mají silnou vůli, kterou jsou schopni použít v dobrém i zlém. Jejich silná vůli je však schopna je vytáhnout k polepšení i při nejhlubším prohřešku.

Láska a partnerství
Lidé ve znamení Štíra jsou přímo nabití vášní, přitažlivostí a emocemi. Milující Štír Vám snese "modré z nebe, ale pozor - kromě silné lásky má v repertoáru také žárlivost, nenávist, intriky a mstu, od čehož ho dělí jen krůček, takže jej nezkoušejte ranit a už vůbec ne podvést. Nebude váhat ani vteřinu, aby Vám to vrátil i s pořádným nášupem. Dobrým partnerem pro Štíra je Panna, Kozoroh, Rak nebo Ryba. Býk, který je jeho protipól, také může Štíra oslovit, ale záleží na zralosti obou jedinců jak se vztah vyvine. Vztah s jiným Štírem se může jevit lákavě, ale po určité době může být pro oba zničující, proto je lepší se mu vyhnout a zůstat přáteli.
Kameny: malachit, byčí oko, jaspis
Barvy: nachová
Živel: voda
Vládnoucí planeta: Mars a Pluto
Rostliny: cibule, ředkev, česnek, bodlák, pelyněk

zdroj: zde

Ghotic girls

30. července 2011 v 12:00 | Selene |  Gothica
Corset piercings 2

29. července 2011 v 12:00 | Selene |  Reálné

Vtipná reklama na boty

25. července 2011 v 12:00 | Selene |  Vtipné reklamy

Michael O - Portréty

24. července 2011 v 17:00 | Selene |  Michael O
Váhy (23.9. - 22.10.)

23. července 2011 v 16:30 | Selene |  Znamení zvěrokruhu (charakteristika)

Znamení Venuše, které se od přírody staví proti každé při. Vychází ze zásady, že vše uvažující vědomí, může sporná mínění uvést v rovnováhu. Proto Váhy budou často každému radit, aby četl, hodně studoval, aby nic příliš rychle neodmítal a v nepříjemném hledal vždy kladnou stránku věci. Rády pomohou k žádoucímu rozuzlení. Máme-li vlastní myšlenku, Váha chce vědět co o ní soudí druhý, jen aby myšlenka byla lépe použita. "Každý důsledek vede do pekla," všechny extrémy jsou nesprávné, ale zlatá střední cesta přináší požehnání a štěstí. To je směrodatné při jednání Vah. Pokud však sklon zkoumat dvě odlišné věci převládne, může to vést k nerozhodnosti. Větší sebevědomí a menší ješitnost by Vahám určitě prospěla. Váhy bývají velmi taktní, raději se nechají ranit než by se zachovaly hrubě. Naštěstí mají dobrou intuici a někdy i jasnovidecké schopnosti, které je dovedou předem upozornit anebo informovat. Taktéž mají značnou představivost, ale ta jim nebrání stát nohama pevně na zemi a jednat čistě prakticky. Milují určitý zaběhlý řád, svobodu a klidná místa, ale ne osamění, samoty se bojí. V oblibě také nemají jednání na úřadech, soudech a komplikace obecně.

Láska a partnerství
Váhy touží po harmonickém vztahu založeném na hlubší výměně citů spíše než fyzickém kontaktu. Dobře si rozumí se Lvem, Střelcem, Blíženci nebo Vodnářem. Beran je také okouzlí, ale spíš proto, že protiklady se prostě přitahují. Partnerský vztah s Rakem nebo Kozorohem není pro ně zrovna ideální. Vztah s jinými Váhami vyžaduje vyspělost. Ve vztahu jsou Váhy zodpovědné, citlivé, laskavé, prominou Vám ledasco, jen nevěru ne.
Kameny: rubín, růženín, perly
Barvy: indigo
Živel: vzduch
Vládnoucí planeta: Venuše
Rostliny : fialka, rozmarýn, petrklíč, maceška

zdroj: zde

Šnek - pták 0.2

23. července 2011 v 13:05 | Selene |  Šnek


Sochy ze sněhu 0.1

22. července 2011 v 12:00 | Selene |  • Zábava

Juno

20. července 2011 v 17:00 | Selene |  • Filmy
Komedie / DramaUSA / Kanada, 2007, 96 min

Režie: Jason Reitman

Hrají: Ellen Page (Počátek, Super, X-Men: Poslední vzdor)

Děj: Juno (Ellen Page) je šestnáctiletá středoškolačka, která se potýká s nečekaným těhotenstvím. Otcem dítěte je další teenager, Paulie (Michal Cera), kterého ovšem ona nepovažuje za svého přítele. Chce, aby všechno skončilo jako špatný sen, ale zjišťuje, že musí začít situaci řešit. Využije pomoci své nejlepší přítelkyně Leah (Olivia Thirlby) a uvažuje o Centru pro pomoc ženám, aby jí pomohlo s "rychlým potratem", jak tomu sama říká. Před klinikou ale potká svou kamarádku Su-Chin (Valerie Tian), která odmítá potraty a přesvědčí ji, aby svoje rozhodnutí změnila.
Juno nakonec spolu s Leah nachází v Penny Saver inzerát od Marka a Vanessy Loringových (Jason Bateman, Jennifer Garner), kteří zoufale touží po dítěti ale příroda jim nedopřála vlastní a právě zde začíná příběh mladičké dívky Juno a jejího dospívání.

Můj názor: Tenhle film sem viděla vícekrát a určitě se ještě podívám. Ellen Page je moc dobrá herečka a má v sobě osobní kouzlo. Režisér tohoto snímku má v oblibě vybírat si záporné hlavní hrdiny a tak je tomu taky u Juno. Né že by byla vražedkyně ale pro milé slovo si jde dál než ostatní. I tak ale vzbuzuje silné sympatie.

Trailer:

Chmýří pampelišek

20. července 2011 v 12:00 | Selene |  • Básničky
autor: James Libustka
Ze země vstal stonek nový
na něm poupě plné sil
uvnitř další příběh snový
tím příběhem můj život byl

slunce jsem hledal den co den
rád na výsluní jsem se hřál
a i když život můj byl jako sen
já více svitu jsem si přál

můj květ byl plný pylu
má barva měla zářný jas
však s pýchou svou jsem ztrácel sílu
a se sílou jsem ztrácel čas

tak země se točila kolem osy
až stříbro zbarvilo můj květ
já pil poslední doušek rosy
a zaslepen opouštěl svět

to vítr zadul v pápěří
já odletěl do modrých výšek
snad lidé někdy uvěří
v lehkost chmýří pampelišek